OKUL PSİKOLOJİK DANIŞMANLIĞI UYGULAMALARI ULUSAL STANDARTLARI GÖRÜŞ VE DEĞERLENDİRME İÇİN ASKIYA ÇIKARILDI

Türk PDR Derneği PDR Eğitimlerini Değerlendirme ve Akreditasyonu Birimi çalışmalarına devam ediyor. Kısaca PDR-EPDAB olan birimin lisans eğitimi ulusal standartlar hazırlama komisyonu, taslak standarları askıya çıkardı.

Türk PDR Derneği yaptığı açıklamada; web sitesi üzerinden ulaşılacak olan taslağın görüşlere açıldığı duyurdu. Psikolojik danışmanlar, akademisyenler ve PDR anabilim dalları taslağa yönelik değerlendirme ve önerilerini; 20 Mart 2022 tarihine kadar iletebilecek.

Taslağa yönelik değerlendirmeler; ilgili linkte yer alan form aracılığı ile akreditasyonpdr@gmail.com adresine gönderilecek.

Okul Psikolojik Danışmanlığı Uygulamaları Ulusal Standartları ile İlgili Görüş ve Değerlendirme Formu

Form; Psikolojik Danışma ve Rehberlik eğitimi ulusal akreditasyon standartları / ölçütleri hazırlama sürecinde şeffaflığı ve katılımcılığı artırmak amacıyla hazırlanmıştır. Ulusal platformda kabul gören meslek standartları oluşturabilmek amacıyla psikolojik danışman eğitimcileri ve tüm paydaşların taslak “Okullarda RPD Uygulamaları I ve II Dersi Standartları” ile ilgili görüşlerinin alınması ve değerlendirilmesi için kullanılacak olan forma ulaşmak için tıklayınız

By PDR Gazetesi

Türkiye’nin ilk PDR Gazetesi. Ruh sağlığı alanının en yetkin meslek grubu olan PDR'den haberlerin, etkinliklerin bulunduğu platform.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: