TÜRK PDR DERNEĞİ MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞININ İLGİLİ MÜDÜRLÜKLERİ İLE RESMİ YAZIŞMALARDA BULUNDU

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği norm kadro güncellemeleri ve online eğitim döneminde psikolojik danışmanların yaşadığı, yaşayabileceği sorunlara dair resmi yazışmalarda bulundu.

Türk PDR Derneği’nden yapılan açıklamaya göre psikolojik danışmanların talepleri doğrultusunda pandemi koşulları içinde norm kadro düzenlemelerinin mağduriyet yaratmaması için Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü’ne resmi yazı iletildi. Resmi yazı kapsamında okul öncesine yeni kayıt alınmamadı nedeniyle norm sayılarının tayin dönemlerinde mağduriyet yaratmaması gerektiğine de dikkat çekildi.

Türk PDR Derneği, online eğitim sürecinde özel öğretim kurumlarında görevli okul psikolojik danışmanlarının özlük hakları kapsamında yaşadıkları sıkıntılara, yaşayabilecekleri olası durumlara dikkat çekerek Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü’ne resmi yazı yazdı. Bu kapsamda Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği, pandemi sürecünde özel öğretim kurumlarında görev yapab psikolojik danışmanların iş sözleşmelerinin feshine varan haksız uygulamalara da değindi. Resmi yazılarda olası sorunlara dönük çözüm önerileri ve talepler ilgili müdürlüklere iletildi.

By PDR Gazetesi

Türkiye’nin ilk PDR Gazetesi. Ruh sağlığı alanının en yetkin meslek grubu olan PDR'den haberlerin, etkinliklerin bulunduğu platform.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: