TÜRK PDR DERNEĞİ MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞININ İLGİLİ MÜDÜRLÜKLERİ İLE RESMİ YAZIŞMALARDA BULUNDU

TÜRK PDR DERNEĞİ MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞININ İLGİLİ MÜDÜRLÜKLERİ İLE RESMİ YAZIŞMALARDA BULUNDU

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği norm kadro güncellemeleri ve online eğitim döneminde psikolojik danışmanların yaşadığı, yaşayabileceği sorunlara dair resmi yazışmalarda bulundu.

Türk PDR Derneği’nden yapılan açıklamaya göre psikolojik danışmanların talepleri doğrultusunda pandemi koşulları içinde norm kadro düzenlemelerinin mağduriyet yaratmaması için Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü’ne resmi yazı iletildi. Resmi yazı kapsamında okul öncesine yeni kayıt alınmamadı nedeniyle norm sayılarının tayin dönemlerinde mağduriyet yaratmaması gerektiğine de dikkat çekildi.

Türk PDR Derneği, online eğitim sürecinde özel öğretim kurumlarında görevli okul psikolojik danışmanlarının özlük hakları kapsamında yaşadıkları sıkıntılara, yaşayabilecekleri olası durumlara dikkat çekerek Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü’ne resmi yazı yazdı. Bu kapsamda Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği, pandemi sürecünde özel öğretim kurumlarında görev yapab psikolojik danışmanların iş sözleşmelerinin feshine varan haksız uygulamalara da değindi. Resmi yazılarda olası sorunlara dönük çözüm önerileri ve talepler ilgili müdürlüklere iletildi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.