OĞUZ ÖZAT’TAN AÇIKLAMA: HAKKINIZI SAVUNUN

OĞUZ ÖZAT’TAN AÇIKLAMA: HAKKINIZI SAVUNUN

Bilindiği gibi Covid-19 tedbirleri gereği eğitim-öğretim faaliyetleri yıl sonuna kadar online olarak sürdürülecektir. Uzaktan eğitim döneminde MEB tarafından gönderilen resmi yazıda eğitim personelinin haftada en az birgün okulda bulunması gerektiği belirtildi.

MEB resmi yazısında geçen ‘en az’ ifadesi özellikle okul PDR servisi personelinin çalışma şartlarını muallakta bırakmıştı. Bu durum karşısında Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği‘ nin girişimleri ve yaptığı görüşmeler ile resmi yazışmalar neticesinde MEB ORGM genel müdürümüz sayın Mehmet Nezir GÜL‘ ün yazısı ile PDR servisi personelinin online eğitim sürecinde okulda bulunma dırumu haftada birgün olarak netlik kazandı.

Türk PDR Derneği genel başkanı sayın Oğuz ÖZAT, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı açıklamada genel müdür yazısının 20 Kasım Cuma günü DYS üzerinden okullara gönderildiğini belirtti. ÖZAT, yazının dışında talepte bulunan okul yönetimi ya da Milli Eğitim Müdürlüklerinin yazıyı yok saymalarının itiraz hakkı doğurduğunu ifade etti. Bu durumda meslektaşlarımızdan haklarını savunmasını, durumu bir üst makama ve CİMER’e dilekçe ile bildirmesini ayrıca sendikalarını göreve çağırmasını istedi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.