ÖZEL EĞİTİM VE REHBERLİK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRÜNÜN EK DERS MESAJI

ÖZEL EĞİTİM VE REHBERLİK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRÜNÜN EK DERS MESAJI

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri genel müdürü Mehmet Nezir GÜL, 19.11.2020 tarihli resmi yazı çizgisinde, pandemi dönemi kapsamında okul psikolojik danışmanlarının çalışma esasları çizgisinde bir mesaj yayınladı. İl müdürlüklerine de iletilen yazıda psikolojik danışmanlarla PDR kadrosuna alandışı olarak atanmış olan rehber öğretmenlerin okulda bulunup nulunmamalarına bakılmaksızın online olarak yürüttüğü çalışmalar için ek deeslerini alacakları belirtildi.

Psikolojik Danışma ve Rehberlik alan mezunu psikolojik danışmanlar pandemi döneminde online olarak yaptıkları çalışmalar için okulda bulunup bulunmamalarına bakılmaksızın ek derslerini tam olarak alacaklar.

ÖZEL EĞİTİM VE REHBERLİK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRÜNÜN MESAJI ŞU ŞEKİLDE:

Rehber öğretmen/psikolojik danışmanlarımız çalışmalarını sene başında yapılan okul rehberlik ve psikolojik danışma programı dahilinde Bakanlığımız politikalarına göre yürütmektedir. Bu süreçte içerikler oluşturma ya da Bakanlığımızca oluşturulan içerikleri öğrenci, öğretmen ve velilerimize ulaştırma, öğrencilerimizin psikolojik sağlamlığını destekleme, okulların ihtiyacına yönelik olarak genel ve özel hedefler doğrultusunda hizmetler yürütme, öğrencilerimize uzaktan erişimle bilgilendirme vb. faaliyetleri gerçekleştirmektedirler. Bu çalışmaları okulda bulunmadıkları günlerde de EBA sisteminde tanımlanabilen rehber8lik saatlerinden ve diğer çevrimiçi araçlardan faydalanarak uzaktan erişimle gerçekleştirmekte, sonuçları Bakanlığımız e-rehberlik sistemine işlemektedirler.
Bilindiği üzere 19.11.2020 tarihli yazı ile rehber öğretmen/psikolojik danışmanlarımız da öğretmen/yöneticilerle birlikte haftada en az bir gün okulda bulunacaklardır. Bu itibarla oluşan yeni durumda rehber öğretmen/psikolojik danışmanların çalışmalarını uzaktan ve yüz yüze olarak yaptıkları, bu nedenle ek ders ücretlerinden fiilen okulda bulunma durumlarına bakılmaksızın tam olarak faydalanmaları gerektiği ve okulda haftada bir gün bulunmaları gerektiği değerlendirilmektedir. Hayırlı bereketli çalışmalar dilerim.

Mehmet Nezir GÜL

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.