Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Genel Başkanı Oğuz ÖZAT, katıldığı bir programda sendika kurma hazırlığında sona gelindiğini açıkladı. Sayın ÖZAT 20 Eylül Pazartesi itibariyle kurucu yönetim kurulu ile birlikte “Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası” adlı sendikanın kuruluş dilekçesini İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğüne sunacaklarını açıkladı.

Konuyla ilgili olarak şu açıklamalarda bulunuldu:

Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası (Eğitim Gücü Sen – EGS) hayırlı olsun. Eğitim sendikacılığına yeni bir anlayış getirmek, sendikacılığı evrensel düzeyde ki kuruluş gayelerine yeniden ulaştırmak, eğitimden, eğitimciden aldığı güçle yine bu gücü eğitime ve eğitimciye yönelik hizmet olarak sunmak, eğitim/eğitimci ortak paydasında buluşan ülke sevdalısı gönüllülerimizle çıktığımız yolculukta hazırlıklarımız tamam. Pazartesi günü kurucu yönetim kurulumuzla “Eğitim Gücü” sendikamızın kuruluş dilekçesini İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğüne sunuyoruz.


Kısa süre içerisinde de resmi onayımız sonrası üye kabullerine başlayacağız. Heyecanımıza ortak olmak, bu güçlü ailenin bir parçası olmak isteyen tüm meslektaşlarımızı, eğitim camiasını “Eğitim Gücü Sendikası” çatısı altında buluşmaya davet ediyoruz.

By PDR Gazetesi

Türkiye’nin ilk PDR Gazetesi. Ruh sağlığı alanının en yetkin meslek grubu olan PDR'den haberlerin, etkinliklerin bulunduğu platform.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: