TÜRK PDR DERNEĞİ GENEL BAŞKANI OĞUZ ÖZAT EK ATAMA EYLEMİNDE ULUS’ TAYDI

Ataması yapılmayan öğretmenler ve psikolojik danışmanlar, 3 Haziran 2021 Çarşamba günü Ulus’ ta bir araya geldi. Bilindiği gibi 2021 yılında son 23 yılın en düşük ilk atama kontenjanı verildiği için atama bekleyen öğretmen ve psikolojik danışmanlar, uzun süredir çeşitli etkinliklerle seslerini duyurmaya çalışıyordu. Atama kontenjanının yükseltilmesini talep eden eğitimciler, geniş katılımlı bir eylem gerçekleştirdi.

Ataması yapılmayan öğretmen ve psikolojik danışmanlar, kontenjan olarak verilen 20 bin sayısına ek 40 bin atama daha yapılması talebi ile Ulus’ ta eylem yaptı. Eylemde Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği genel başkanı Oğuz ÖZAT ve dernek öğrenci yapılanması PDOK yönetimi de yer aldı. Çeşitli sendikaların başkan ve temsilcilerinin de yer aldığı eylemde ülkemizin güçlü sivil toplum kuruluşlarından Türk PDR Derneği’ nin, başkanı ile bulunması psikolojik danışmanların yanısıra öğretmenler tarafından da memnuniyetle karşılandı.

Ülkenin çok çeşitli bölgelerinden Ankara’ ya ek atama eylemi için gelen öğretmen ve psikolojik danışmaların yanında destekçi olarak ailelerinin de bulunması dikkat çekti. Bununla birlikte eylemin yalnızca FOX Ana Haber tarafından dikkat çekilmesi ve ana haber bültenlerinde yeterince yer bulmaması da ataması yapılmayan eğitimciler tarafından eleştirildi.

By PDR Gazetesi

Türkiye’nin ilk PDR Gazetesi. Ruh sağlığı alanının en yetkin meslek grubu olan PDR'den haberlerin, etkinliklerin bulunduğu platform.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: