MESLEKİ EĞİTİMDE TÜRK PDR-DER GÜVENCESİ

MESLEKİ EĞİTİMDE TÜRK PDR-DER. GÜVENCESİ

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Anabilim Dalı, sürekli gelişen, genç ve dinamik bir programdır. Bu sebeple psikolojik danışmanlar, alandaki gelişmeleri takip etmek ve mesleki donanımlarını geliştirmek gereksinimi hissetmektedir. Buna paralel biçimde özellikle son zamanlarda psikolojik danışmanlık programı ile ilgisiz, ruh sağlığı uzmanlığı, yetkinliği ve yeterliliği olmayan kurum ve kişiler tarafından eğitimler açılmakta, terapi eğitimlerine dahi ruh sağlığı profesyonellerinin dışında program mezunları alınmakta, piyasada geri planı tam olarak bilinmeyen eğitim ilanları yaygınlaşmaktadır. Bu durum, meslektaşlarımızı mesleki eğitim noktasında eğitim talebinde bulunurken seçici davranmaya itmekte, özellikle genç meslektaşlarımız ise nereden hangi eğitimi alması gerektiği konusunda kararsızlık yaşamaktadır.

Bu mevcut durumdan yola çıkan Türk Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Derneği mesleki eğitimlerde meslektaşlarımıza yönelik istismarın önüne geçmek ve ruh sağlığı kapsamında eğitimlerin alandışına verilmesini engellemek amacıyla çalışma başlatmıştır. 


Türk PDR Derneği tarafından yapılan açıklamada ‘eğitim taleplerinizde Türk PDR Derneği logo ve bandrollerini arayınız’ uyarısında bulunularak Türk PDR Derneği Eğitim ve Akreditasyon Komisyonu tarafındaneğitim ve eğitimci kriterlerinin belirlendiği ve bu çizgide dernek genel merkezi ile şubelerde çalışma başlatıldığı ifade edilmiştir. 


Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği eğitim sekreterliğini ilgilendiren tüm çalışmaları takip edebileceğiniz sosyal medya hesapları:


Facebook:
https://www.facebook.com/T%C3%BCrk-Pdr-Der-E%C4%9Fitim-104824017667621/
Twitter:
https://twitter.com/turkpdrderegit1
İnstagram:
https://instagram.com/turkpdrderegitim

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.