Rehberlik ve Psikolojik Danışma Ana Bilim Dalı Başkanları Toplantısı Gerçekleştirildi

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği tarafından gerçekleştirilen Psikolojik Danışma ve Rehberlik Ana Bilim Dalı başkanlar toplantısının 16. ‘sı pandemi koşullarında çevrimiçi olarak Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi’ nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Türkiye ve KKTC üniversitelerinden 7′ in üzerinde Psikolojik Danışma ve Rehberlik Anabilim dalı başkanının yanısıra eğitim fakülteleri dekanları konseyi ( EFDAK) Başkanı Prof. Dr Selahattin Öğülmüş ile alanımız akademisyenlerinin hazır bulunduğu çevrimiçi toplantıda rektör yardımcıları da katkı sağladı. Ayrıca yapılan toplantıda Türk PDR Derneği bünyesinde kurulması kararlaştırılan PDR Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Kurulu (PDR-EPDAK) üyeleri de yer aldı.

Açılış konuşmalarını Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Genel Başkanı sayın Oğuz ÖZAT ve Konya Necmettin ERBAKAN Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Dekanı ve Türk PDR Derneği Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi sayın Prof. Dr. Erdal HAMARTA ve EFDEK Başkanı sayın Prof. Dr. Selahiddin ÖĞÜLMÜŞ’ ün yaptığı toplantıda; Rehberlik ve Psikolojik Danışma Ana Bilim Dalı Lisans Programları revizyon ve akreditasyon çalışmaları ile bölüm yapılanması değerlendirildi.

By PDR Gazetesi

Türkiye’nin ilk PDR Gazetesi. Ruh sağlığı alanının en yetkin meslek grubu olan PDR'den haberlerin, etkinliklerin bulunduğu platform.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: