KLİNİK VE RUH SAĞLIĞI PSİKOLOJİK DANIŞMANLIĞI MAKALE KABULÜNE BAŞLADI

KLİNİK VE RUH SAĞLIĞI PSİKOLOJİK DANIŞMANLIĞI MAKALE KABULÜNE BAŞLADI

Türkiye’de ve dünyada klinik ve ruh sağlığı psikolojik danışmanlığı kapsamında akademik ve meskeki çalışmakara yön verecek olan Klinik ve Ruh Sağlığı Psikolojik Danışmanlığı Dergisi, 26 Temmuz 2020 tarihinde yayım hayatına başladığını duyurmuştu. Yılda iki kez yayımlanacak olan derginin Haziran sayısı için makale kabulüne başlandı.

Makale Yazım Kuralları

Klinik ve Ruh Sağlığı Psikolojik Danışmanlık Dergisi için makaleler, Türkçe ya da İngilizce olarak gönderilebilecek. Ancak Türkçe makalelerde uzun İngilizce özet isteniyor. Ayrıca profesyonel sayfa düzeni makaleler yayıma kabul edildikten sonra da hazırlanabilecek.

Dergiye gönderilecek makaleler için makale yazım kurallarına link üzerinden ulaşılabilir:

https://dergi.pdr.org.tr/index.php/klinik-ruh-sagligi/yazimkurallari

Türk PDR Derneği’nin konuyla ilgili açıklaması:

Dergimiz makale kabulüne başlamıştır. 2021 Haziran ayında yayınlanacak ilk sayısı için siz değerli üye ve meslektaşlarımızın makalelerini bekliyoruz.

“Klinik ve Ruh Sağlığı Psikolojik Danışmanlığı Dergisi 26.07.2020 tarihinden itibaren Türk PDR Derneği bünyesinde yayın hayatına başlamış olup hem ulusal hem de uluslararası düzeyde akademik ve mesleki çalışmalara katkı sunmayı amaçlamaktadır. Dergi, yılda iki kez yayınlanmaktadır.

Klinik ve Ruh Sağlığı Psikolojik Danışmanlığı Dergisi, öncelikle klinik ve ruh sağlığı psikolojik danışmanlığı alanında olmak üzere davranış bilimleri alanında kuramsal ve uygulamalı özgün araştırma, olgu inceleme ve derlemelerin yayınlandığı hakemli ve bilimsel bir dergidir.

https://dergi.pdr.org.tr/index.php/klinik-ruh-sagligi/index

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.