KAYMAKAM ADAYLIĞI SINAV İLANI PDR BAŞVURABİLİR Mİ?

KAYMAKAM ADAYLIĞI SINAV İLANI PDR BAŞVURABİLİR Mİ?

İçişleri Bakanlığı tarafından Kaymakam Adaylığı sınav ilanı yayımlanmıştır. İlana göre 01 Ocak 2021 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olanlardan askerlikle ilişiği bulunmayanlar, askerlik görevini tamamlamış, erteletmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olanlar 10 Temmuz 2021 tarihinde Ankara’da yapılacak olan sınava başvuruda bulunabilecekler.

Sınav başvuruları, 26 Mayıs-02 Haziran 2021 tarihleri arasında bireysel olarak internet aracılığıyla elektronik ortamda yapılacaktır.

PDR Mezunları Kaymakam Adaylığı Sınavına Başvurabilir mi?

Psikolojik Danışma ve Rehberlik mezunları, İçişleri Bakanlığı’ nın duyurusuna göre Psikoloji lisans programının müfredatının %80′ inden fazlasını almakta olduğundan kaymakam adaylığı sınavına başvuruda bulunabilirler. Konuyla ilgili geçtiğimiz yıllarda Yüksek Öğretim Kurumu tarafından verilen kararda da bu durum açıkça belirtilmiştir. Yüksek Öğretim Kurulu başkanlığına verilen dilekçeye cevaben, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik mezunlarının kaymakam adaylığı sınavına başvuru şartlarını taşıdığına ilişkin kararını aşağıdaki resmi belgede inceleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.