TÜRK PDR DERNEĞİ’ NDEN İYİ PARTİ GENEL SEKRETERİNE ZİYARET

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği, ruh sağlığı yasa tasarısı kapsamında temaslarını sürdürüyor. Dernek genel başkanı Oğuz ÖZAT ve dernek genel sekreteri Mesut YILDIRIM, İyi Parti Genel Sekreteri sayın Uğur POYRAZ’ı ziyaret etti. Ziyaret 28 Mayıs tarihinde gerçekleştirildi.

Yapılan ziyarette, Ruh Sağlığı Yasa çalışmaları ve mesleki konulara ilişkin istişarelerde bulunuldu. Dernek genel yönetimi tarafından, sayın Uğur Poyraz’ a hazırlık çalışmaları devam eden Ruh Sağlığı Yasası’nın TBMM gündemine gelmesi taktirinde, destek talebini iletildi.

Bilindiği gibi ülkemizde ruh sağlığı uzmanlık alanlarını kapsayıcı, temel düzeyde bir ruh sağlığı yasası henüz bulunmamaktadır. Ruh sağlığı yasasına yönelik kapsayıcı nitelikte çalışmalar devam etmektedir. Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği, ruh sağlığı yasasının en önemli paydaşlarından biridir. Türk PDR Derneği, ülkemize bir ruh sağlığı yasası kazandırmaya yönelik çalışmalara, bilimsel zeminde aktif biçimde devam etmektedir.

By PDR Gazetesi

Türkiye’nin ilk PDR Gazetesi. Ruh sağlığı alanının en yetkin meslek grubu olan PDR'den haberlerin, etkinliklerin bulunduğu platform.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: