MEB Bakanı Canlı Yayında Psikososyal Çalışmalarına Değindi

Milli Eğitim Bakanı sayın Prof.Dr. Ziya SELÇUK, NTV’ de yayımlanan canlı yayında deprem bölgesinde sürdürülmekte olan psikososyal çalışmaları hakkında bilgi verdi. Sayın SELÇUK, psikososyal kapsamında işbirliği yapılan STK olarak Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği’ ni de vurguladı.

Canlı yayında spiker tarafından söylenen ‘siz de PDR uzmanısınız’ sözleri üzerine Prof. Dr. Ziya SELÇUK, psikososyal kapsamında yapılan çalışmalarda görev alacak personelin Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik alan mezunu olmaları gerektiğinin altını çizdi. Sayın bakan, psikososyal kapsamında eğitimi olan rehber öğretmenlerin görevine hemen başladığına değinerek psikososyal çalışmalarda uzmanlık ve yeterlik vurgusu yaptı.

Genel olarak MEB bakanı Prof. Dr. Ziya SELÇUK’ un bölgede yapılan psikososyal çalışmalarla ilgili konuşmasında Türk PDR Derneği’ nin ismini geçirdiği ve psikososyal çalışmaların PDR mezunlarınca yapılması gereken bir uzmanlık işi olduğunu vurguladığı gözlerden kaçmadı. Ayrıca SELÇUK, Çok deneyimli danışman arkadaşlar var, daha güzel şeyler yaptılar, kendimin de rehabilite oldugunu hissettim’ dedi.

By PDR Gazetesi

Türkiye’nin ilk PDR Gazetesi. Ruh sağlığı alanının en yetkin meslek grubu olan PDR'den haberlerin, etkinliklerin bulunduğu platform.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: