MİLLİ EĞİTİM BAKANI PROF.DR. MAHMUT ÖZER OLDU

MİLLİ EĞİTİM BAKANI PROF.DR. MAHMUT ÖZER OLDU

Resmi Gazete’ de yayımlanan atama kararına göre Milli Eğitim bakanı değişti. 05 Ağustos 2021 tarihli Resmi Gazete’ ye göre görevden af talebi kabul edilen Prof. Dr. Ziya SELÇUK yerine bakan yardımcısı Prof. Dr. Mahmut ÖZER MEB bakanı oldu.

MEB bakanın değişmesi üzerine ‘Prof. Dr. Mahmut Özer kimdir?‘ sorusu da sorulmaya başlandı. Aslen tokatlı olan 1970 doğumlu Mahmut ÖZER, elektronik ve haberleşme mühendisi. Lisans eğitimini 1992 senesinde İstanbul Teknik Üniversitesi’ nde, doktorasını 2001′ de KTÜ’de tamamladı. Zonguldak Karaelmas ve Bülent Ecevit Üniversitelerinde rektörlük görevlerinde de bulunan Prof. Dr. Mahmut ÖZER, 8 Ağustos 2018 itibariyle MEB bakan yardımcısıydı.

Psikolojik danışmanlar olarak Milli Eğitim Bakanı sayın Prof. Dr. Mahmut ÖZER’ e başarılı çalışmalar dileriz. Atama kararının paydaşı olduğumuz Milli Eğitim camiası, öğrencilerimiz ve velilerimizle Psikolojik Danışma ve Rehberlik anabilim dalı için hayırlı olmasını dileriz.

Oğuz ÖZAT’ tan konuyla ilgili paylaşım

Prof. Dr. Ziya SELÇUK’ tan boşalan Milli Eğitim Bakanlığı koltuğuna Prof. Dr. Mahmut ÖZER atandı. Ülkemizin güçlü sivil toplum kuruluşlarından Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Genel Başkanı sayın Oğuz ÖZAT, sosyal medya hesabından atama kararını olumlu bulduğunu belirtti. Sayın ÖZAT, Prof. Dr. Mahmut ÖZER için şu açıklamalarda bulundu:

‘MEB bakanı Sayın Mahmut Özer ile yönetmelik süreci ve sonrasında alanımızla ilgili bir çok görüşmemiz ve mesaimiz oldu. Yetkinliğe dikkatli, taleplerde akademik ve saha bilgilerini bilimsel isteyen, STK’lara duyarlı, verdiği görevi takip eden ve hesap soran biri olarak tanıdım. Güçlü bir kişiliği var. Kendisini rahat bırakırlarsa bir çok konuyu çözebileceğini düşünüyorum’.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.