Türk PDR Derneği Gönülleri Fethetti

Ataması yapılmayan öğretmenler ve psikolojik danışmanlar, 12 Mart’t Ankara’da buluştu. MEB kadrolarına atamasının yapılmasını bekleyen genç mezunlar, 60 bin kontenjan talebini iletti.

Bilindiği gibi 2021 atama kontenjanının 20bin olarak verilmesi tepkilere yol açmıştı. MEB’de ataması yapılmayan genç mezunlar, tepkilerini sahaya taşıdı. Ankara’da bulunan psikolojik danışmanların yanısıra farklı branşlardan öğretmenlere kucak açan Türk PDR Derneği ise gönülleri fethetti.

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği genel sekreteri psikolojik danışman Mesut YILDIRIM ile örgütlenme genel sekreteri psikolojik danışman Mehmet Bolat, ataması yapılmayan öğretmenlerle yakından ilgilendi. Derneğin Ankara il temsilciliği tarafından da desteklenen öğretmenler; “Görüşmelerimiz devam ediyor. Akşam saatleri olmasına rağmen PDR Derneği bizleri ağırladı teşekkür ederiz. Birlikte başaracağız inşallah” ifadelerini kullandı.

Konuyla ilgili olarak Türk PDR Derneği genel sekreteri Mesut YILDIRIM, Twitter’da şunları yazdı:

“Üye ve Psikolojik Danışman meslektaşlarımızla, tüm öğretmen arkadaşlarımızın Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği olarak haklı mücadelelerinde maddi-manevi yanlarındaydık. Niyetleri hayr, akibetleri hayr olsun inşallah. Elbette haklı olarak hakkı talep eden sesleri ilgililerce duyulacaktır”.

By PDR Gazetesi

Türkiye’nin ilk PDR Gazetesi. Ruh sağlığı alanının en yetkin meslek grubu olan PDR'den haberlerin, etkinliklerin bulunduğu platform.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: