Türk PDR Derneği Gönülleri Fethetti

Türk PDR Derneği Gönülleri Fethetti

Ataması yapılmayan öğretmenler ve psikolojik danışmanlar, 12 Mart’t Ankara’da buluştu. MEB kadrolarına atamasının yapılmasını bekleyen genç mezunlar, 60 bin kontenjan talebini iletti.

Bilindiği gibi 2021 atama kontenjanının 20bin olarak verilmesi tepkilere yol açmıştı. MEB’de ataması yapılmayan genç mezunlar, tepkilerini sahaya taşıdı. Ankara’da bulunan psikolojik danışmanların yanısıra farklı branşlardan öğretmenlere kucak açan Türk PDR Derneği ise gönülleri fethetti.

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği genel sekreteri psikolojik danışman Mesut YILDIRIM ile örgütlenme genel sekreteri psikolojik danışman Mehmet Bolat, ataması yapılmayan öğretmenlerle yakından ilgilendi. Derneğin Ankara il temsilciliği tarafından da desteklenen öğretmenler; “Görüşmelerimiz devam ediyor. Akşam saatleri olmasına rağmen PDR Derneği bizleri ağırladı teşekkür ederiz. Birlikte başaracağız inşallah” ifadelerini kullandı.

Konuyla ilgili olarak Türk PDR Derneği genel sekreteri Mesut YILDIRIM, Twitter’da şunları yazdı:

“Üye ve Psikolojik Danışman meslektaşlarımızla, tüm öğretmen arkadaşlarımızın Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği olarak haklı mücadelelerinde maddi-manevi yanlarındaydık. Niyetleri hayr, akibetleri hayr olsun inşallah. Elbette haklı olarak hakkı talep eden sesleri ilgililerce duyulacaktır”.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.