TÜRK PSİKOLOJİK DANIŞMA VE REHBERLİK DERGİSİ’ NİN 66. SAYISI YAYIMLANDI

TÜRK PSİKOLOJİK DANIŞMA VE REHBERLİK DERGİSİ’ NİN 66. SAYISI YAYIMLANDI

Türk PDR Derneği tarafından yayımlanan uluslararası hakemli Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Dergisinin Eylül 2022 tarihli 66. sayısı yayımlandı. Dergi Park üzerinden açık erişime sahip derginin baş editörlüğünü ise PDR’ nin sevilen hocalarından Prof. Dr. Mehmet Engin DENİZ yapıyor.

Editör yardımcılığından makale desteğine dek alanın değerli hocalarının ve meslektaşlarımızın katkı sunduğu Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği’ nin Eylül 2022 sayısında Dr.Hacer Yıldırım Kurtuluş ve Prof. Dr. Fulya Yüksel Şahin’ in Counselors’ Views About Their Training Supervision: A Qualitative Survey Psikolojik Danışmanların Eğitimleri Sürecindeki Süpervizyona İlişkin Görüşlerinin İncelenmesi: Nitel Bir Araştırma başlıklı makalede, farklı üniversitelerden lisans eğitimlerinde bireysel psikolojik danışma uygulamaları dersini almış olan 21 PDR mezunu ile yapılan çalışmanın sonuçlarına yer verilmiş. Dr. Öğr. Üyesi Bengisu Nehir Aydın ve Prof. Dr. Erdinç Öztürk ise çocukluk çağı travmaları ile psikolojik belirtiler arasındaki ilişkide kendilik algısının ve flört şiddetine maruz kalmanın ardışık aracılık rolünü inceledikleri çalışma şile dergiye katkı sunmuş.

Turkish Adaptation of Basic Psychological Needs For Energy Conservation:
Reliability and Validity Study, Enerji Tasarrufu İçin Temel Psikolojik İhtiyaçlar Ölçeğinin Türkçe’ye Uyarlanması: Güvenilirlik ve Geçerlik Çalışması ise Dr. Öğr. Üyesi Birgül Çakır Yıldırım ve Prof. Dr. Özgül Yılmaz Tüzün tarafından yapılarak alanımıza kazandırılmış. Yine bu sayıda Dr. Öğr. Üyesi Volkan Özcan, The Association Between Sports Character and Mental Well-Being Sportif Karakter ve Mental İyilik Hali Arasındaki İlişki başlıklı makalesi ile son zamanların popüler konularından mental iyi oluşu spor bölümü öğrencileri üzerinde araştırmış.

Daha birçok değerli makale ile alana önemli katkılar sunan Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Dergisi ‘ nin yeni sayısını indirmek için tıklayınız.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.