PROF. DR. ADNAN KULAKSIZOĞLU’ NU KAYBETTİK

PROF. DR. ADNAN KULAKSIZOĞLU’ NU KAYBETTİK

Alanımızın duayenlerinden, değerli hocamız Adnan KULAKSIZOĞLU’ nu kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz. Değerli hocamıza Allah’ tan rahmet, sevenlerine, akınlarına ve öğrencilerine sabır ve bağsağlığı dileriz.

Okullarda ruh sağlığı konusunda değerli çalışmaları bulunan KULAKSIZOĞLU, 1947′ de Trabzon’ da dünyaya gelmiştir. 1977 senesinde Pedagoji bölümünü bitirerek pedagog unvanı almış, yüksek lisansını Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık programında tamamlamıştır. Doktora tezini Ergen – Aile Çatışmaları İle Annenin Tutumları
Arasındaki İlişki ve Ergenin Problemleri başlığında vermiş, 1994 senesinde Eğitim Psikolojisi Profesörü olmuştur. Mesleki çalışmaları boyunca çok çeşitli hakemli dergilerde makaleleri yayımlanmış, bilimsel araştırmaları ile alanımıza katkı sunmuş, bazı bölümlerin ve programların açılmasında öncülük yapmış, bilimsel toplantılar düzenlemiş bir bilim insanıdır.

Alanımıza çok ciddi katkıları bulunan değerli hocamız, aynı zamanda Türk PDR Derneği üyesidir. KULAKSIZOĞLU’ nun Kişisel Gelişim Uygulamaları, Ergenlik Psikolojisi, Örnek Grup Rehberlik Programları kitapları alanımızın önemli yayınları arasındadır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.