Pandemi sonrası yüzyüze gerçekleştirilen 23. Uluslararası PDR Kongresi sürüyor. Uluslararası Psikolojik Danışma ve Rehberlik Kongresi’ nin gelenekleşmiş prestijli ödülü empati ödülü; Kırıkkale Valisi Sayın Bülent TEKBIYIKOĞLU ‘na verildi. Empati ödülünün gerekçesi; “bağımlılık riski taşıyan bireylere yönelik bağımlılığı önleme faaliyetlerini içeren Kamu/STK işbirliği içerisinde tüm paydaşların bir araya getirildiği “Huzur Köy” projesiyle tüm paydaşları temsilen” olarak açıklandı.

Empati Ödül takdimi sayın TEKBIYIKOĞLU’na vekalet eden Kırıkkale İl Sağlık Müdürü sayın Dr. Murat AĞIRTAŞ’ a verildi. Ödülü Türk PDR Der. Genel Başkanı Uzm. Psk. Dan. Oğuz ÖZAT ve Gençlik Spor Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı sayın Ertan GÖV takdim etti.

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği empati ödülü; her yıl koşulsuz kabul, toplum yararına çalışmalar ve topluma örnek davranışlarda bulunan kişilere/kurumlara verilmektedir.

By PDR Gazetesi

Türkiye’nin ilk PDR Gazetesi. Ruh sağlığı alanının en yetkin meslek grubu olan PDR'den haberlerin, etkinliklerin bulunduğu platform.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: