TÜRK PDR DER. YAYINLARI ÜZERİNDEN YAPILAN SAHTEKARLIK ORTAYA ÇIKTI!

Türk PDR Derneği tarafından yayınları ile ilgili yapılan bir açıklama şaşkınlık yarattı. Dernek yayınlarından bir kitabın PDR formatı olarak Telegram gruplarında dağıtıldığı ortaya çıktı! Telif hakkı Türk PDR Der.’e ait olan bir yayının çoğaltılması ve dağıtılması sahtekarlık olarak nitelendirildi.

Türk PDR Derneği dernek yayınlarının basımı, dağıtımı, güncellenmesi ve isim haklarının derneğe ait olduğuna dikkat çekti. Dernek yayınlarının Türk PDR Der. dışında herhangi bir platform aracılığı ile basılamayacağı belirtildi. Ayrıca dernek yayınlarının çoğaltılamayacağı, başka kişi ve kurumlar tarafından satılamayacağı, dağıtımının yapılamayacağı hatırlatıldı.

Dernek yayınlarından Aile Terapisi kitabının elektronik ortamda dağıtıldığı tespit edildi. Eseri, PDR formatıyla Telegram grubunda dağıtan bir dernek ve kişi hakkında suç duyurusunda bulunulduğu açıklandı.

By PDR Gazetesi

Türkiye’nin ilk PDR Gazetesi. Ruh sağlığı alanının en yetkin meslek grubu olan PDR'den haberlerin, etkinliklerin bulunduğu platform.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: