PSİKOLOJİK DANIŞMANLAR GÜNÜ KUTLANDI

Türk PDR Derneği tarafından 01/09/2020 tarihinde 30 Eylül Ulusal Psikolojik Danışmanlar günü ilan edilmişti. Bu yıl ikincisi düzenlenen psikolojik danışmanlar günü oldukça coşkuluydu.

Psikolojik Danışmanlar gününe özel Türk PDR Der. şube ve temsilcilikleri programlar düzenledi. Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği’ nin Ankara’ da düzenlediği programda oldukça yoğundu.

30 Eylül Ulusal Psikolojik Danışmanlar Günü

Türk PDR Derneği Psikolojik Danışmanlar Günü programı kapsamında Ulus Atatürk Heykeli’ne çelenk koyma töreni ve Anıtkabir ziyaretleri gerçekleştirildi. TED Üniversitesi ev sahipliğinde “Dünü, Bugünü ve Yarınıyla Psikolojik Danışma ve Rehberlik” konulu panel düzenlendi. Panelin ardından program, Psikolojik Danışmanlar Günü Resepsiyonu ile son buldu.

TED Üniversitesi’ nde gerçekleştirilen panelde açılış konuşması Türk PDR Derneği genel başkanı uzman Psikolojik Danışman Oğuz ÖZAT tarafından yapıldı. TED Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İhsan SABUNCUOĞLU, Adalet Bakanlığı Adli Destek ve Mağdur Hakları Daire Başkanı Mehmet Ali AKYEL, MEB ORGM Müdürü Mehmet Nezir GÜL programda konuklara seslendi. Program TED Üniversitesi Dr. Öğr. Üy. ve Ankara İl Temsilcimiz Olcay Yılmaz’ın moderatörlüğünde Prof. Dr. Nilüfer VOLTAN ACAR ve Prof. Dr. Metin PİŞKİN hocalarımızın “Dünü, bugünü ve yarınıyla Psikolojik Danışma ve Rehberlik Hizmetleri” paneliyle devam etti.

By PDR Gazetesi

Türkiye’nin ilk PDR Gazetesi. Ruh sağlığı alanının en yetkin meslek grubu olan PDR'den haberlerin, etkinliklerin bulunduğu platform.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: