MEB BAKAN YARDIMCISI SAYIN AHMET EMRE BİLGİLİ’DEN ANLAMLI PAYLAŞIM

Koronavirüs tedbirleri kapsamında tam zamanlı yüzyüze eğitime geçtiğimiz tarihi günşlerde MEB bakan yardımcısı sayın Ahmet Emre BİLGİLİ, Twitter hesabından anlamlı bir paylaşımda bulundu. Sayın Bilgili, paylaşımında süreç içinde psikolojik danışmanlık hizmetlerinin önemine vurgu yaptı:

“Bir buçuk yıldır yüzyüze eğitimden ayrıyız. Uyumun sağlanması sürecinde öğretmenlerimizle birlikte özellikle rehber öğretmenlere/Psikolojik danışmanlara sahada büyük iş düşmektedir. Eğitimin devamlılığı ortak başarımız olacaktır”.

Sayın Ahmet Emre BİLGİLİ‘ nin ilgili tweet’te Türk PDR Derneği ile Türk PDR Der. genel başkanı Oğuz ÖZAT ve genel başkan yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Engin DENİZ’i etiketlemesi de dikkat çekti..

Bilindiği gibi ülkemizde eğitimde psikolojik hizmetler kapsamında ruh sağlığı profesyonelleri Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik mezunlarıdır. Okul psikolojik danışmanları, pandemi dönemi tam zamanlı yüzyüze eğitim döneminde görevleri başındadır.

By PDR Gazetesi

Türkiye’nin ilk PDR Gazetesi. Ruh sağlığı alanının en yetkin meslek grubu olan PDR'den haberlerin, etkinliklerin bulunduğu platform.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: