MEB DUYURDU PSİKOLOJİK DANIŞMANLAR AFET BÖLGESİNDE

MEB DUYURDU PSİKOLOJİK DANIŞMANLAR AFET BÖLGESİNDE

Ülkemizin çeşitli bölgelerinde ortaya çıkan yangınları söndürme çalışmaları devam ediyor. Bir afet olarak yangın, vatandaşlarımız için dolaylı veya doğrudan travma yaşatıyor. Olayın bizzat içinde olan, kayıplar yaşayan vatandaşlarımız ve çocuklarımız için MEB psikososyal destek ekiplerinde görevli psikolojik danışman meslektaşlarımız, afet bölgesinde görev yapıyor.

Afet bölgesinde gerçekleştirilen psikososyal çalışmaları MEB, sosyal medya hesaplarından duyurdu. Yapılan açıklamalar şöyle: ‘Çocuklarımız ve ailelerimiz için sahadayız. Psikolojik danışman ve rehber öğretmenlerimizden oluşan mobil psikososyal destek ekiplerimiz, afet bölgelerinde çalışmalarına başladı. Koordinasyon ekiplerimiz de bütün ihtiyaçlar karşılanıncaya kadar öğrencilerimizin yanında olacak’.

Afetten doğrudan etkilenen bölge halkına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Yangınların daha fazla can kaybına, ağaç ve doğa kıyımına sebep olmadan son bulması içten temennimizdir. Bölgede görev yapan meslektaşlarımıza özverili çalışmaları nedeniyle teşekkür eder, kolaylıklar dileriz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.